Fabia Club Polska

Pierwszy w Polsce klub Skody Fabia

Sport

Fabia MK Rally Team

                   Już pewien czas temu napisał do mnie Marcin z MK Rally Team, przesyłając mi fotkę swojej rajdowej pociechy. Jak to ze wszystkim bywa temat trochę przeleżał w naszym „schowku”, ale udało się do niego w końcu dotrzeć.

                   Wydawać by się mogło że to Fabia jakich wiele i tylko malutkim dodatkiem w jej motoryzacyjnym życiu są….rajdy samochodowe. Nic bardziej mylnego.  Marcin w skrócie przedstawił mi historię auta która sięga kilkanaście lat do tyłu.

                 

                  Moja Fabia to egzemplarz z 2001 roku i od razu została przebudowana na auto rajdowe. Była to treningówka w Skoda Castrol Team Polska, a właścicielem tego egzemplarza był wcześniej min. Tomasz Płaczek, który  jeździł w RSMP taką Fabią tyle że TDI. Ogólnie auto z bogatą historią rajdową. Motor to „podłubane”  1.4 16v 101km na ostrych wałkach, innym kompie i krótką skrzynią biegów. Zawieszenie jest gwintowane i pochodzi z Czeskiej  firmy HP Racing. We wnętrzu znajduje się również: skręcana klatka Sparco, system gaśniczy Sparco, 4 punktowe 3-calowe pasy Takata, kubły z uszami GP Race, podstopnica OMP, orginalne felgi O.Z Racing Route, zderzaki z wersji RS.

                  Marcinowi udało się uzyskać kontakt  z Tomaszem Płaczkiem. Pierwszym właścicielem Fabii który w roku 2002 zdobył mistrza polski w N1. Pan Tomasz podesłał kilka starych fotek z dawnych lat :).

Trzymamy kciuki za MK Rally Team w sezonie 2018 i oczywiście za Fabię <3, która będzie startowała w nowych barwach :).