Już od kilku lat sam siebie oszukuję wmawiając sobie i wszystkim w około że w przyszłym roku kto inny musi zabrać się za organizację zlotu ogólnopolskiego. Tak było też i tym razem. Na nic zdały się moje słowa, i tak nikt nie chciał tego słuchać – sid

16.06.2016 – Czwartek

     Przez cały dzień nerwowo spoglądałem na różne prognozy pogody. No cholera jasna, przecież nie może się powtórzyć sytuacja z zeszłego roku gdzie lało jak z cebra. Wszystko jednak zapowiadało że lać będzie i to grubo bo jeżeli admin umył wreszcie swoją furę to znak że coś się będzie działo.

17.06.2016 – Piątek

     Kontrolnie wstałem o 4 rano sprawdzić czy właśnie aby nie leje. Cóż, niepotrzebnie wstawałem skoro świt bo właśnie padał deszcz. Po kilkukrotnym sprawdzeniu czy aby nie zapomniałem o czymś zacząłem pakowanie mojego wesołego majdanu do auta. O dziwo nie padało, nie wiało. No normalnie spokój jak makiem zasiał. Tylko te chmury takie czarne gdzieś krążyły mi nad głową.

     Obrałem kierunek Kielce, już po drodze odebrałem kilka telefonów że pogoda w kraju płata figle. Póki co deszcze i niepogoda omijały mnie z daleka. Trasa przebiegła szybko i komfortowo, ale tak musiało być. Jechałem przecież Fabianką, moją Fabianką.
     Na terenie ośrodka zameldowałem się po godzinie 10. Po formalnościach, odebraniu kluczy i małym tournee po domkach czekałem już na pierwszych gości zlotu. Niepokojące telefony w sprawie pogody napływały do mnie szerszym strumieniem, na dokładkę na terenie w którego przebywałem doszedł porywisty wiatr i zaczęło padać.

No to już „po ptokach” pomyślałem. Wiatr wieje jak to w kieleckim, upał, skwar i co chwila leje deszcz. Nie ma „letko”, podjęło się to wyzwanie to choćby nie wiem co trzeba wyjść naprzeciw pogodzie i mieć ją w nosie. Będzie co będzie.
Wspominałem że sprawdzałem w domu czy zabrałem wszystko?. A guzik prawda, nie zabrałem. Dzięki Voytaz za zakupy w szczególności za balony i kredki!
     Jako że miałem chwilkę na mały odpoczynek, dopiłem kawę i udałem się na mały spacer. Powoli przestawało padać i pojawiało się pierwsze promienie słoneczne. Po spacerze ledwo co otworzyłem drzwi domku, a już zaczęły się zjeżdżać pierwsze ekipy. W tym roku pierwsi na zlot dotarli Ania i Witek, a tuż za nimi Aro i Młody. I tak kolejne minuty leciały, ludzie przyjeżdżali, telefon dzwonił, a mnie dokarmiali zlotowicze. Poważnie, serniczki, karpatki, kręciołki z boczku – no normalnie miód malina mieć takich ludzi na zlocie. Tradycyjnie już w okolicach godziny 19, rozpaliliśmy grille i zaczęliśmy imprezę.
     Z niektórymi widzimy się pierwszy raz w życiu, z niektórymi po roku czasu, a z niektórymi widzieliśmy się jeszcze parę dni przez zlotem. Z roku na rok powtarzam to ile mogę. Cieszę się że do stałej zlotowej ekipy dołączają nowe twarze i nowe Fabie J. Grille po kilku godzinach ciężkiej pracy powoli wygasały, a mocna ekipa zlotowo – remontowa przeszła do jednego z domków na nocne obrady.

     Wiadomo że zlot rządzi się swoimi prawami, a każda dobra impreza musi mieć jakieś swoje hasło. W tym roku hasło zlotu powstało przez przypadek, ale od razu zdobyło wielu zwolenników. I tak dzięki Żniwiarce i Żniwiarzowi powstało hasło „DO KŁOSA”. Kiedy zaczęło już świtać, zamknęliśmy obrady i poszliśmy spać. Za niecałe 4 godziny trzeba będzie wstać…

18.06.2016 – Sobota

Już wczesnym dla niektórych rankiem (konkretnie o godzinie 6 rano) słychać było pucowanie aut na konkursy. W tym roku wygrał sid, który już pięć minut po 6 rano doczyszczał swoją „towarzyszkę”. Z kolejnymi minutami coraz więcej osób zaczęło pielęgnować swoje podopieczne.
Zbliżała się godzina 8, a to zapowiadało że jeszcze kilka aut do nas dojedzie. Niemal równo z zegarkiem na teren wjechała Škoda Rapid Scoutline prowadzona przez Damiana (skodovy.pl), oraz Škoda Fabia Scoutline prowadzona przez Łukasza.

Pojawią się pewnie głosy które wyśmiewać będą to że na zlocie Fabii pojawił się Rapid. Otóż porównanie dwóch podobnych aut koncernu pomogło w podjęciu decyzji o zakupie nowego auta przez kilku zlotowiczy. Sprecyzujmy że decyzja o zakupie padła na Fabię.

Kiedy jeszcze większość uczestników zlotu smacznie spało, Škodovy z Łukaszem i sidem przystąpili do rozładunku bagażnika Rapida, który pomieścił wszystkie nagrody ufundowane przez naszego głównego sponsora jakim jest Škoda.
W tak zwanym między czasie na teren zlotu zawitał również Piotrek z Nokian Tyres, z którym wspólnymi siłami ustawiliśmy namiot i wszystkie inne potrzebne flagi i banery. Jeżeli chodzi o banery to nieocenioną pomoc w ich wieszaniu kieruję do kapiego, który również zjawił się na naszym zlocie.

Po śniadaniu i obudzeniu wszystkich śpiochów, spotkaliśmy się wszyscy na grillowej altance żeby oficjalnie otworzyć 9 zlot Fabia Club Polska & Fabia Club 2016.

Zgodnie ze zlotową tradycją całą zabawę rozpoczęto przemówieniem, które na celu jak zwykle ma ustalenie porządku na zlocie. Zaraz po przemówieniu i uroczystym przywitaniu gości zaczęliśmy naszą zabawę. A tej zabawy trochę było w tym roku:

– rzut tarczą hamulcową
– trzymanie opony na czas
– najniższa Fabia (Fabia I, Fabia II, Fabia III)
– zmiana koła na czas (wersja Fabia Club Polska)
– wyścig w workach (kobiet, dzieci, mężczyzn)
– najładniejsza felga
– najładniejsza Fabia
– najładniejsze wnętrze
– najstarsza Fabia
– najmłodsza Fabia
– najbardziej seryjne auto zlotu
– projekt zlotu
– najlepsze Car-Audio

Nie zabrakło również konkursów dla dzieci, które poprowadziła Kate. Jako że sponsorem jednej z nagrody był Nokian Tyres, panowie mieli do trzymania oponę słusznych rozmiarów oczywiście produkcji Nokiana. I nie było to takie lekkie jak niektórzy myśleli. Kolejną konkurencją w której używaliśmy Nokianowej opony to nowość na zlocie. Zmiana opony na czas przysporzyła pewnych trudności dla startujących w tej konkurencji.
Przypomnijmy że z linii startu trzeba było turlikać samą oponę między pachołkami do punktu zmiany, a następnie z całym kołem (które czekało w punkcie zmiany) trzeba było jak najszybciej wrócić na start. Ileż było spektakularnych poślizgów i braku kontroli trakcji podczas tej konkurencji trudno opisać.

Czasami nawet najlepszą imprezę trzeba przystopować i zrobić małą przerwę. Kiedy niektórzy uczestnicy podążyli coś zjeść, niektórzy zażywali orzeźwiającej kąpieli w pobliskim Jeziorze.

A po obiedzie…Posłużymy się fragmentem relacji Skodovego (http://skodovy.pl/9-zlot-fabia-club-polska/)

Po obiedzie przystąpiłem do działań i z uczestnikami porozmawialiśmy o nowych silnikach TSI, olejach silnikowych i ekodrivingu. O czym rozmawialiśmy w kontekście TSI? Zaczęliśmy od krótkiej wymiany zdań, co jest ważniejsze: moc, czy moment. Na początku zdania były podzielone :), ale myślę, że ostatecznie wszyscy się zgodziliśmy, co jest ważniejsze. Doradziłem też, na co zwrócić uwagę przy wyborze silnika, jak o niego dbać i wyjaśniłem, czym tak naprawdę jest downsizing.  W trakcie pogadanki zadawałem pytania konkursowe. Nagrodą za dobre, lub najbliższe dobrych odpowiedzi były bańki oleju Castrol, które ufundowało polskie przedstawicielstwo marki będącej partnerem koncernu Volkswagena.

Niemal równolegle do rozmów Skodovego można było porozmawiać z Piotrem z Nokian Tyres o trudnej sztuce oponiarskiej, ale i o samych oponach (min. na co zwrócić uwagę przy ich zakupie). Jako że byliśmy na zlocie motoryzacyjnym, niektórzy wygrali bańki oleju Castrol to musiało dojść w końcu do opon. W tajnym głosowaniu wybraliśmy najbardziej seryjną Fabie należącą do Grześka, który zgarnął komplet nowych opon Nokian wraz z montażem.
Mamy samochody, oleje, opony to może by coś naprawić?. Na zlocie gościliśmy również Wąskiego z Monster Serwis Kraków. W kuluarach zlotowych widać było rozmowy i żywe dyskusje na temat aut. Z całym przekonaniem możemy polecić warsztat Wąskiego! (adres poniżej relacji). Natomiast jeżeli szukacie opon nie tylko do swojego auta osobowego to skorzystajcie ze strony naszego następnego sponsora jakim był Oponline.pl, który również pomógł nam w ogarnięciu zlotu.

Po wszystkich konkursach, liczeniu głosów przyszedł czas na podanie wyników oraz wręczenie nagród. Piękne puchary i statuetki leciały do swoich nowych właścicieli. Nie zabrakło również magicznego stolika, który już od kilku lat cieszy się niestygnącym zainteresowaniem wśród zlotowiczy. Po ceremonii rozdania nagród siedliśmy do wspólnej kolacji. Zlot powoli się kończył.

19.06.2016 – Niedziela

Nadszedł czas pakownia i żegnania się. Wszyscy nie spiesznie opuszczali domki, uruchamiali swoje Fabki i wracali do domów.

Bardzo od sid’a.

Dziękuje wszystkim przybyłym na zlot: Ania, Witold, mkslonik, Kate, Voytaz, Cysiu, Madzialena, Artur_jaw, czarnooch, Joanna, wawrzkok, Natalia, krd, Justyns, dejw, Klaudyna, pepik, Szaman, Szamanka, młotek, Ewa, Wroni, Magda, Dawid, xtreemsystem, Małgosia, bastian, Sylwia, Malwina, Wąski, maju, Greg. WIeniu, Łukasz z rodziną, Damian, Izabela, piotrekpastki, kapi, MŁODY, Sn1Per, Karolina, Piotrek, Oliwia, Bartek, Bartek, Max, Piotr, Krzysztof, Klaudia, Piotr, Sebastian i tym o których zapomniałem.
Tym którzy byli na całość zlotu, oraz tym którzy przyjechali na dosłownie chwilkę. Miło było poznać na zlocie sąsiadów z osiedla, których spotkałem dopiero na zlocie.  Dziękuje również wszystkim tym, którzy na zlot nie pojawili się co prawda Fabiami, ale przyjechali i bawili się z nami. Specjalne podziękowania kieruję również do najmłodszych zlotowiczów. Praca dla Was wszystkich z roku na rok potwierdza to o czym mówię i mówimy od dawna. Zlot to przede wszystkim ludzie, auta to tylko dodatek. Pomimo ogromu prac jakie niesie za sobą organizacja zlotu jestem szczęśliwy że udało nam się spotkać kolejny raz i mam nadzieję że nie ostatni. Kolejny zlot już za rok!
Stay tuned!

Nie byłbym również sobą gdybym nie podziękował:

Atmosfera Sielpia Ośrodek Wypoczynkowy / Za przygotowanie domków i opieka na terenie
Vera-arte  / Za  projekt plakatu, dyplomów, na lejek
VAG Południe  / Za wsparcie merytoryczne
Flaschback Car Photography  / Za dużo pięknych fotek popełnionych na zlocie
ŠKODA ŠKODA Polska  / Za wspaniałe nagrody i zaufanie jakim nas obdarzono. Dziękujemy za wsparcie i nieocenioną pomoc marki, którą wszyscy lubimy.
YATO Polska / Za rewelacyjne zestawy narzędzi, które już pomogły uratować Fabię od awarii
Castrol, Castrol Polska / Za możliwość poznania czym jest olej silnikowy, a także możliwość wygrania kilku baniek oleju.
Nokian Tyres Nokian Tyres Polska / Za ufundowanie kompletu opon wraz z montażem w konkurencji na  najbardziej seryjną Fabię, ale również za poświęcenie i możliwość poznania trochę trudnej sztuki oponiarskiej.
Monster Serwis / Za rewelacyjne puchary, koszulki, ale także za wielką pomoc organizacyjną ( ul.Strzelców 28, Kraków, tel 501 335 333)
Oponline.pl  / Za koszulki i pomoc w ogarnięciu naszego zlotu
Picuś Glancuś / Za przygotowanie kilku nagród detailingowych, które będą cieszyć nie jedno auto
Audio System Centrum Nagłośnień, IB Ray – usługi informatyczne /  Za pomoc w przygotowaniach oraz sponsoring druku naklejek i dyplomów .
Motoryzacyjnie pod prąd / Za reklamę na swoich stronach w mediach
ŠKODA RE-WO VOLUMIS MOTORS SP Z O.O z Lubina / Za nagrody rzeczowe dla dzieci

Dziękuje również całej ekipie kalicińscy.com za czas poświęcony przy powstawaniu 9 zlotu!

Pisał Tomek ‚sid’ Knapik

A już wieczorem 3 lipca zapraszamy na drugą część naszej relacji zlotowej.

Tymczasem zapraszamy na konkurs:
Przedstaw jak Twoim zdaniem powinna wyglądać nowa Fabia 3 RS!. Dopuszczamy zdjęcia, filmy, prace plastyczne oraz opisy.
Do wygrania atrakcyjne nagrody sponsorowane przez markę Škoda

Prace prosimy przesyłać do 15.07.2016 roku do godziny 22:00 na adres fabiaclubpolska@gmail.com

Foto : Flaschback Car Photography

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *