Wracamy z kolejnymi wywiadami użytkowników popularnej Fabki. Jako pierwszego w kolejnej serii przepytywać będziemy  Filipa, który mimo nicka „Sn1PeR” chyba nie będzie do nas strzelał :-).

Fabia Club Polska: Filip opowiadaj jak zaczęła się Twoja przygoda z Fabią RS?
Sn1PeR
Siemanko, moim marzeniem za młodego jeszcze nie mającego chłopaka prawa jazdy był Seat Leon pierwszej generacji ;). Gdy już dorobiłem się Seata byłem szczęśliwy że jedno z marzeń się spełniło, lecz nie trwało ono długo ze względu na to że gdzie nie spojrzałem pełno ich jeździło po zlotach, a było przynajmniej kilka sztuk i wtedy padło na to że czas coś zmienić. Nie minęło nawet 8 miesięcy, a Leon był już na serwisach ogłoszeniowych, następnie kilka dni i pojechał do nowego właściciela ;). Wtedy padło pytanie co teraz? Zacząłem przewalać internet w każda stronę. Pewnego dnia na jednym z serwisów ogłoszeniowych zobaczyłem skodę fabie vRS i to był wtedy jeden z głównych punktów poszukiwań. Co jak co ale do wyboru miałem 3 sztuki w Polsce a to było ponad dwa lata temu! Aktualnie może jest na ogłoszeniach max do 3-4 sztuk w PL;).  Także  gdy wybrałem już z ogłoszenia egzemplarz, dzwonie, umawiam się na sobotę i o godzinie 4.00 wyruszyliśmy wraz z moją wtedy dziewczyną(teraz żoną) i znajomym Jarkiem Z. w podróż za Jelenią górę.  Około godziny 10 rano byliśmy na miejscu. Pierwsze wrażenie jakie było gdy już ujrzałem ją na żywo bardzo pozytywne i wiedziałem już wtedy że targujemy cenę i zabieramy ją do domu. Oględziny, jazda próbna, kasa na stół i wio do domu ;). Wracając do domu na autostradzie dużo osób się oglądało co to w ogóle jest za model Fabii, bo przecież  fabia jest uznawana za auto dla emerytów i co najwyżej na niedzielne zakupy. Gdy wróciłem do domu było już późno, a więc pora się ogarnąć i spać. Rano gdy wstałem uchyliłem okno i zobaczyłem że to co było przed wczoraj jedynie na ekranie monitora jest właśnie na moim podjeździe, i wtedy myśl „ To jest właśnie to!. Strzał w przysłowiową 10-tkę”. I tak to się właśnie zaczęło. Pierwsze seria a później jakieś tam gwinty itd. itp. Myślę że różnica od dnia zakupu po dzień dzisiejszy się trochę zmieniła na lepsze ;).

Fabia Club PolskaW mijającym sezonie działo się w Twojej Fabce sporo rzeczy, co dokładnie zmieniło się od sezonu 2015?
Sn1PeR:
Działo się działo, a to też ze względu na to że chciałem jechać nią do własnego ślubu. Jak wiadomo przygotowania do uroczystości zabrały trochę czasu, ale ostatecznie udało się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Miedzy innymi wpadł gwint lepszej firmy Weitec, radio 2din Kenwood,  nowe koła ze stajni JR, odnowa elementów(malowanie), następnie korekta lakieru i zabezpieczenie woskami. Przyszła także pora na kilka elementów z działu mechaniki. Na więcej nie mogłem sobie pozwolić ze względu na inne wydatki. Wszystko zrobione i Fabia dzielnie pokonuje kolejne kilometry bezawaryjnie. Zresztą nie mogę jej nic zarzucić, nigdy nie rozkraczyła się na drodze. Ze mną dzielnie już przejechała ponad 60tys km 😉

Fabia Club PolskaParę razy pojawiał się temat zmiany silnika na profilu Twojej Fabki. Dlaczego chcesz zmienić 1,9TDI i na co? Szykujesz na przyszły sezon jakąś petardę?
Sn1PeR:
Powiem tak, plany są naprawdę konkretne ale co z tego wyjdzie nie mogę zdradzić, aktualnie jestem na etapie poszukiwań, przewalania internetu co i jak. Myślę że jednak trafi się jakaś ciekawa okazja i może na wiosnę wyjedziemy chociaż z pewnym zalążkiem tego co bym chciał na gotowo zrobić 😉 jedynie co mogę powiedzieć to to że jeśli by się udało to będzie naprawdę dużo kucyków pod maską skromnej Fabki.

Fabia Club PolskaPytałem już o to Mateusza (Fabia RS by Majeczka) /materiał wkrótce/, ale zapytam i Ciebie. Wasze auta na pierwszy rzut oka są niemal podobne, zatem pytanie nie jest takie dziwne. Spotkaliście się już razem na jednym zlocie motoryzacyjnym, aby ocenić dwa auta jednocześnie?
Sn1PeR:  Tak na pierwszy rzut oka są podobne, choć teraz już mogę powiedzieć że aktualnie nie są podobne ze względu na to że jeśli tylko pogoda dopisuje przesiaduje w garażu i zmieniam co nie co
. Więcej na wiosnę 2017 ;),  myślę że zrobi tzw „WOW” .
PS. Jedynie gdzie spotkaliśmy się to był Zlot Strefy GTIw tym roku ;). Oceniać nie ma co każdy ma swoje zamierzone i postawione cele i ku temu dąży.

Fabia Club PolskaWiem że jeżeli czas pozwala to pojawiasz się autem na każdym zlocie. Pochwalisz się wszystkim swoją kolekcją pucharów?
Sn1PeR:  T
ak jeśli tylko pozwala mi czas na to chcę udać się jak na najwięcej zlotów :P, nagrody można zobaczyć na fotce, nie ma może ich mnóstwo no ale zawsze coś. W  tym roku udało się odwiedzić kilka  zlotów między innymi:

Zlot Fabia Club Polska i Fabia Club,  Tuning Show Bardejov, -Strefa GTI, AutoMotoShow w Skaryszewie, Moto Piknik w Sanoku, Impreza pod patronatem radia ESKA na rynku Rzeszowskim
pu

Fabia Club PolskaZdradzisz nam co ciekawego planujesz na sezon 2017?
Sn1PeR:
Niestety nie mogę nic zdradzić.  Zmieni się trochę 😛

Fabia Club Polska
Twoja najgorsza przygoda z Fabianą to:
Sn1PeR
Szczerze nie miałem jakoś złej przygody do tej pory (odpukać :D) ?

Fabia Club PolskaTwoja najlepsza przygoda z Fabianą to:
Sn1PeR
Ciężko stwierdzić najlepsza zawsze jest fajna gdy wsiada się za kierownicę i rusza przed siebie myślę że to jest jedna z najlepszych przygód?

Fabia Club Polska
Jak myślisz, czy za parę lat możemy mówić że Fabia (pierwszej generacji) może być autem kultowym?
Sn1PeR:
Myślę że tak, tym bardziej w wersji VRS ponieważ to jest bardzo rzadko spotykany model w Polsce na scenie tuningowej.  W Anglii i Czechach jeździ ich mnóstwo.

Fabia Club Polska:  Dzięki za rozmowę, pozostaje nam życzyć dalszych sukcesów!
Sn1PeR: Dzięki!

Z Filipem rozmawiał Tomek ‚sid’ Knapik.

Chcesz bliżej poznać tę Fabie? Zapraszamy na jej oficjalny profil 🙂 https://www.facebook.com/RSn1PeRDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *