Fabia Club Polska

Pierwszy w Polsce klub Skody Fabia

News

Škoda Kodiaq drugiej generacji już jesienią tego roku!

Škoda rozpoczęła kompleksową adaptację linii montażowej modelu Kodiaq nowej generacji  w Kvasinach. Producent zainwestuje w jej przebudowę 12 milionów euro. Powstały już pierwsze auta pilotażowe, a produkcja seryjna rozpocznie się w przyszłym roku. Oferujący do siedmiu miejsc SUV będzie dostępny również w wersji hybrydowej typu plug-in.  

Przygotowania do produkcji Škody Kodiaq drugiej generacji idą pełną parą. Jak zwykle wykorzystujemy istniejącą infrastrukturę, jednocześnie sprytnie integrując nowe technologie. Kompleksowe dostosowanie i dalsze zabezpieczenie linii montażowej, która nadal działa, jest bardzo wymagającym zadaniem zarówno pod względem technicznym, jak i logistycznym. Jednocześnie z powodzeniem dokonaliśmy redystrybucji i optymalizacji produkcji naszych modeli, dzięki czemu byliśmy w stanie uwolnić dodatkowe moce produkcyjne – Michael Oeljeklaus, członek zarządu Škoda Auto ds. produkcji i logistyki.


Wariant hybrydowy typu plug-in
Podobnie jak jego poprzednik, nowy model będzie produkowany w fabryce w Kvasinach – na tej samej linii montażowej co modele Karoq i Superb. Aby uwzględnić również przyszłe wymagania, producent zainwestuje około 12 milionów euro w przebudowę linii produkcyjnej, przy czym została już ona przygotowana do produkcji modelu Kodiaq z hybrydowym układem napędowym typu plug-in. Inwestycje obejmują integrację istniejących technologii, takich jak manipulatory, montaż podwozia i przenośniki, a także modyfikację robotów. Każdego dnia z linii montażowej powinno zjeżdżać do 410 egzemplarzy modelu Kodiaq drugiej generacji.


Škoda Kodiaq prekursorem kampanii SUV-ów
Škoda zaprezentuje drugą generację modelu Kodiaq jesienią tego roku, a premiera rynkowa nastąpi w 2024 roku. Producent samochodów przenosi swojego największego SUV-a na nowy poziom zarówno pod względem bezpieczeństwa, technologii jak i wszechstronności. Nowa Škoda Kodiaq będzie miała wszystkie warunki, aby kontynuować sukces swojego poprzednika.


Ponad 800 000 wyprodukowanych egzemplarzy i ponad 40 nagród
Od globalnej premiery 1 września 2016 roku Škoda wyprodukowała ponad 800 000 egzemplarzy modelu Kodiaq w swoich fabrykach w Czechach, Ukrainie, Chinach, Indiach i – do początku 2022 roku – także w Rosji. Škoda Kodiaq wprowadziła do segmentu marki fascynujący i krystaliczny język projektowania. Największy SUV zachwycił zarówno klientów, jak i dziennikarzy magazynów branżowych – ponad 40 międzynarodowych nagród świadczy o jego wyjątkowych właściwościach i niezwykłej popularności na światowych rynkach.